Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawski System Wspierania Uzdolnionych

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 26 listopada, 2012 - 23:28
zaktualizowany: piątek, 30 listopada, 2012 - 08:05
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie warszawskich szkół i ich Rodzice
W imieniu Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy zapraszam do udziału w jednym z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych Warszawy – Programie „Warszawski system wspierania uzdolnionych”, który jest ważnym elementem polityki edukacyjnej miasta.

Realizując kierunki w niej opisane uruchomiliśmy kolejny element - Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA. Głównym celem przyznawania Certyfikatu WARS i SAWA jest potwierdzanie osiągnięcia przez szkołę określonego, pożądanego standardu pracy w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych. Szkole, która wywiąże się z realizacji tego zadania przyznawany będzie Certyfikat. Wyznaczono elementarne kryteria, których spełnienie jest wymagane do jego uzyskania. Podstawowym założeniem jest teza, iż uczniowie posiadają różnorodne uzdolnienia, a szkoła jest miejscem ich identyfikacji i planowego rozwoju

Program adresowany jest do szkół, które nie tylko chcą odkrywać w swoich uczniach zdolności i talenty, ale także potrafią z nimi współpracować i ich wspierać.  Uczeń uzdolniony, to zarówno uczeń – zdobywca olimpijskich laurów, jak i uczeń ze sportowym zacięciem czy smykałką do rzemiosła. Nie jest łatwo odkryć zdolności ucznia, nie jest też łatwo pracować z utalentowanymi geniuszami. Celem Programu wspierania uczniów uzdolnionych jest stworzenie systemu wymiany doświadczeń szkół, nauczycieli, rodziców, po to, by wspólnie pomagać dzieciom w ich rozwoju intelektualnym i fizycznym.

Wprowadzając „Warszawski system wspierania uzdolnionych” chcemy namówić szkoły i pracujących w nich nauczycieli, do współpracy w tym obszarze. 

Wierzę, że wspólnie uda nam się odkryć nowe talenty, szlifować te, które znamy i wspierać naszych uczniów na drodze do dojrzałości.

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji

Pliki do pobrania: