Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zapraszamy na tegoroczne - Letnie seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY pn. „Zmierz się z twórczością!”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 8 maja, 2019 - 11:44
zaktualizowany: wtorek, 21 maja, 2019 - 11:32
WARS i SAWA
Spotkanie uświetni wykład prof. dr hab. Wiesławy Limont pt. „Wyobraźnia i zdolności twórcze”

Serdecznie zapraszam do udziału w dziewiątej edycji „Letniego seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY” pn. „Zmierz się z twórczością!”,  które odbędzie się 28 maja br. w Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Centrum Konferencyjne, wejście B, sala konferencyjna).

Spotkanie organizowane jest corocznie od 2011 roku w ramach stołecznego projektu WARS i SAWA, we współpracy samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli, Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych Szkoleń (WCIES), Centrum Nauki Kopernik oraz Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. 

Za każdym razem tematyka seminarium poświęcona jest innemu zagadnieniu, np. roli i sposobowi organizacji przestrzeni w procesie uczenia się, wykorzystania teorii psychologicznych i komunikacji społecznej w edukacji szkolnej czy współpracy szkół z instytucjami. Podczas każdego seminarium odbywają się wykłady popularnonaukowe z ekspertami z danej dziedziny, a także warsztaty i dyskusje. Ponadto miejsce odbywania się seminarium w przestrzeni Centrum Nauki Kopernik sprzyja zapoznaniu się gości z dostępnymi zasobami instytucji i wykorzystaniem nowoczesnych mediów. Każde seminarium jest impulsem do poszukiwania innowacyjnych sposobów nauczania, tworzenia niestandardowych form i metod pracy z uczniami uzdolnionymi. 

Tegoroczne spotkanie uświetni wykład prof. dr hab. Wiesławy Limont pt. „Wyobraźnia  i zdolności twórcze” oraz ciekawa oferta karuzeli warsztatowo-projektowej.

Seminarium adresowane jest do wszystkich typów szkół - z zastrzeżeniem, że w pierwszej kolejności przyjmowane są zgłoszenia przedstawicieli szkół należących do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych, tj. z aktualnym Certyfikatem Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA.  

Zainteresowane osoby proszone są o wypełnienie  formularza zgłoszeniowego, dostępnego on-line na stronie internetowej: https://kursy.wcies.edu.pl/ w zakładce „Szkolenia w zakresie wspomagania rozwoju ucznia zdolnego”. (https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Letnie-seminarium-dla-nauczycieli-WARSA-i-SAWY-edycja-IX)

Joanna Gospodarczyk

Dyrektor Biura Edukacji
Urzędu m.st. Warszawy

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Program seminarium425.58 KB