Zgodnie z regulaminem, od 2017 r. Certyfikat przyznawany jest na czteroletni okres realizacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych. Po upływie tego okresu szkoły mogą ubiegać się o jego bezterminowe przedłużenie, składając wyciąg z systematycznie prowadzonej w szkole wewnętrznej ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych.
W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 Certyfikat bezterminowy posiadają 153 szkoły.
Nauczyciele z sieci cyklicznie wymieniają doświadczenia w ramach spotkań „Kreatywne biesiady u WARSA i SAWY”, „Vademecum nauczyciela ucznia zdolnego” lub "Mistrz i uczeń - interdyscyplinarne warsztaty na MISH", uczestniczą w letnich seminariach dla nauczycieli WARSA i SAWY oraz korzystają z tematycznej oferty samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli - Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 zrealizowany został także pilotaż nowej koncepcji rozwoju projektu o nazwie „WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki - czyli SeNS wspierania uzdolnionych", w której uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z 40 szkół, posiadających bezterminowy Certyfikat. Podstawowym celem koncepcji „patronatów” jest wzmacnianie współpracy szkół z instytucjami. Pierwsza, pilotażowa oferta patronatów przygotowana została przez trzy instytucje: Centrum Edukacji Obywatelskiej (obszar - Społeczność), Centrum Nauki Kopernik (obszar - Nauka), Zachęta-Narodowa Galeria Sztuki (obszar - Sztuka).
Załącznik | Wielkość |
---|---|
![]() | 578.87 KB |