Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Uczniowie zagrali w szachy dla Niepodległej!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 11 czerwca, 2018 - 11:50
zaktualizowany: poniedziałek, 9 lipca, 2018 - 14:24
fot. David LIada
8 czerwca 2018 r. na warszawskim Torwarze odbył się V turniej finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” z kategorią warszawską „WARS i SAWA grają w szachy”.

Zainteresowanie wydarzeniem rośnie z roku na rok. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 800 najmłodszych uczniów z całej Polski, spośród których blisko połowę stanowili uczniowie stołecznych szkół podstawowych.

Bieżąca edycja turnieju, której tematem przewodnim było hasło „Gramy dla Niepodległej”, wpisała się w kalendarz miejskich obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednym z największych mecenasów i miłośników królewskiej gry wśród polityków II Rzeczypospolitej Polski był Józef Piłsudski, który otrzymał godność honorowego prezesa Polskiego Związku Szachowego. 8 czerwca na warszawskim Torwarze spotkali się najmłodsi wodzowie swojej szachowej przygody, z których każdy jest już zwycięzcą, posiadając umiejętność gry w szachy.   

Uroczystego rozpoczęcia rozgrywek dokonali: z ramienia organizatorów, tj. Polskiego Związku Szachowego – Krzysztof Góra, wiceprezes zarządu ds. Sportu Powszechnego i Łukasz Turlej, wiceprezes zarządu ds. Sportu Wyczynowego oraz z ramienia m.st. Warszawy, instytucji partnerskiej i współfinansującej niniejsze przedsięwzięcie – Joanna Gospodarczyk, dyrektor Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. Sędzią główną, podobnie jak w latach ubiegłych była Magdalena Judek.  

Wyniki: BLOCKEDchessarbiter[.]com/turnieje/2018/ti_3930/index[.]html?l=plBLOCKED
Klasyfikacja drużynowa szkół
Klasyfikacja drużynowa „WARS i SAWA grają w szachy”
Klasyfikacja indywidualna

Każdy uczestnik otrzymał biało-czerwoną chustę, czapeczkę projektową, kalendarz na kolejny rok szkolny, ozdobiony pracami plastycznymi dzieci uczestniczących w konkursie „Bajkowy świat szachów” oraz pamiątkowy dyplom.Swoją obecnością zaszczycił nas również David Llada – światowej sławy fotograf szachowy, który zapewnił oprawę fotograficzną turnieju.  

Dziękujemy wszystkim za niezapomniane wrażenia :)
i przypominamy o możliwości doskonalenia umiejętności gry w szachy również podczas wakacji, w zakątku szachowym na bulwarze Jana Karskiego nad Wisłą, gdzie bezpłatnie każdy może wypożyczyć sprzęt i zagrać w szachy.