Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konferencja dla rodziców dzieci słabowidzących i niewidomych, kandydatów do klasy I szkoły podstawowej

opublikowany: środa, 24 marca, 2021 - 09:40
zaktualizowany: piątek, 26 marca, 2021 - 12:32
Rada Pedagogiczna Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. dr Zofii Galewskiej serdecznie zaprasza na konferencję rodziców, którzy szukają dla swoich dzieci dobrej, przyjaznej szkoły.

Konferencja odbędzie się 14 kwietnia 2021 r. w godzinach 15.30 – 16.30 w siedzibie ośrodka przy ul. Koźmińskiej 7. Istnieje także możliwość uczestniczenia w spotkaniu w formie online. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i optymalnych warunków udziału w konferencji organizatorzy spotkania proszą o wcześniejsze zgłoszenie wybranej formy na adres mailowy sekretariat@kozminska.edu.pl lub telefonicznie: 22 629 16 10.

Program konferencji:

  1. Powitanie i prezentacja szkoły - Beata Kotowska, dyrektor ośrodka.
    1. Specyfika funkcjonowania wzrokowego dziecka słabo widzącego – Jolanta Białoskórska, terapeuta widzenia.
  2. Nauka bezpiecznego i samodzielnego poruszania się w terenie - Natalia Zabawska, Anna Greipner, instruktorzy orientacji przestrzennej.
  3. Rehabilitacja podstawowa dziecka słabo widzącego - Agata Tumialis, tyflopedagog.
  4.  Funkcjonowanie psychospołeczne ucznia słabo widzącego - Agnieszka Rosiak, psycholog.

Jeśli ktoś z rodziców uczestniczących stacjonarnie w konferencji chciałby skorzystać z opieki nad dziećmi, proszony jest o wcześniejszą informację do sekretariatu.

Spotkanie z nauczycielami i specjalistami placówki będzie prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych obowiązujących w związku z zagrożeniem epidemicznym.